Naruto - recenze

17. srpna 2011 v 8:31 | Kimi-chan |  Recenze
Příběh Naruta tady asi všichni (nebo aspoň většina z nás) známe, takže to nebudu vypisovat úplně do nejmenších detailů (stejně by to pak byla strašná nuda). Recenze mi moc nejdou, ale budu se snažit ;-)


V tomto anime sleduje divák příběh dvanáctiletého chlapce, Naruta Uzumakiho, který nemá žádné přátele kvůli tomu, čím se stal jako dítě. Před dvanácti lety zaútočil na vesnici jménem Konoha obávaný démon Kyuubi a zničil vše, co se mu připletlo do cesty. Nebýt tehdejšího Hokage, který byl odhodlán zemřít za záchranu milované vesnice, byla by celá zničena. Zapečetil démona do novorozeněte, i když věděl, že ho to bude stát život a tím Kyuubiho porazil.

Naruto díky tomu nemá lehký život. Lidé si o něm šeptají, bojí se ho a opovrhují jím. Aby na sebe upoutal alespoň nějakou pozornost, dělá všelijaké lumpárny a předstírá, že je mu to ukradené.

Na ninja akademii se zrovna skládají zkoušky geninů a i když se Narutovi nedaří, nevzdává se a zkoušku složí. Poté se dostává do týmu 7, pod velením Kakashiho Hatake. Jeho týmovými partnery se stávají Sakura Haruno, kterou Naruto miluje, ale ona ho ignoruje kvůli třetímu členovi týmu, Sasukemu Uchihovi. Mezi Narutem a Sasukem panuje napětí a rivalita, ale i přes to se Naruto stále nevzdává a postupně si získává přátelství a respekt všech ve vesnici.

Postavy:
Naruto Uzumaki:

Sakura Haruno:

Sasuke Uchiha:

Kakashi Hatake:

Kyuubi:

Na Naruta navazuje další série - Naruto Shippuden, která je dějově po 220 dílu.
Existují také filmy jak k Shippudenu, tak k základní sérii (nenavazují jakkoli na hlavní dějovou linii, jsou samostatné).

Základní série:
1. Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow / Záchrana Sněžné princezny
2. Naruto the Movie: Legend of the Stone of Gelel / Iluze ruin podsvětí
3. Naruto the Movie:Guartians of the Crescent Moon Kingdom / Vzpoura zvířat půlměsíčního ostrova

Shippuden:
1. Naruto: Shippuden the Movie / Shippuden film
2. Naruto Shippuden 2: Bonds / Pouta
3. Naruto Shippuden 3: Inheritors of the Vill of Fire / Dědicové ohnivé vůle
4. Naruto Shippuden 4: The Lost Tower / Ztracená věž
5. Naruto Shippuden 5: Blood Prison / ? (překlad názvu ještě myslím není a když vidím, že ty překlady někdy vůbec nedávají smysl, neodvažuju se do toho pustit sama :-D)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Akira tvoje ♥Sb♥ | Web | 12. října 2011 v 20:10 | Reagovat

S tím jsem počítala. =) Mám v počítači všechna zkouknutá a rozkoukaná napsaná.Poslala bych ti je na mejl a vybrala bys ta,která znáš (a to doufám že jo,z těch 66) xD Díky za radu.A on má bejt NS 5? Já myslela,že Ztracená věž měla bejt původně poslední.Jestli jo,tak doufám,že mě ten film nezklame jako ten s Yandaimem. =( =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama